Siła kobiet płynie z tego, że potrafią czerpać ze źródła kobiecości. Potrafią również wspierać się nawzajem i dzielić tym, co już same przepracowały i zrozumiały. Ciągle tak mało jest inicjatyw, które łączyłyby kobiety razem i pozwalały im się spotykać i odrywać od codzienności. 

Dlatego postanowiłyśmy przygotować pierwsze warsztaty VIAFEMINA, które miałyby być namiastką tego, jak chciałybyśmy działać. 13 czerwca odbyła się pierwsza część warsztatów "Zaufaj swojej kobiecości". W magicznych przestrzeniach Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie, poprzez techniki arteterapeutyczne, docierałyśmy do samych siebie i wyrzucałyśmy codzienne stresy oraz lęki. Każda z fantastycznych kobietek przygotowała coś pysznego, ale delektowałyśmy się również własnym towarzystwem. Uczestniczki poznały taniec ekspresyjny, relaksację z instrumentami na żywo, oraz malowały własne mandale. To wszystko poprowadziła - Monika Szatan, arteterapeutka. Nie zabrakło również bardziej przyziemnej, chociaż nie mniej radosnej części warsztatów, czyli spotkania ze stylistką - Karoliną Ficner. W bardzo okrojonej, ze względu na brak czasu, rozmowie z kobietami, opowiedziała ona o doborze kolorów oraz typach urody. Następnie wizażystka - Ania Worytko, pomogła uczestniczkom przejść małe metamorfozy. Karolina Mucha opowiedziała o frezjowych sesjach, które łączą w sobie aspekty fototerapii. Małą namiastką tego pięknego projektu, były portrety, które wykonała podczas warsztatów. 

Dzięki zaangażowaniu wielu partnerów VIAFEMINA, ucztestniczki otrzymały na zakończenie dnia paczki z upominkami. Naszych partnerów możecie poznać tutaj - http://www.viafemina.pl/partnerzy.html.

Pod koniec, intymny charakter spotkania, przerodził się w prawdziwy rodzinny piknik! 

 Już wkrótce sprawozdanie z drugiej części warsztatów.

Śledź nasze wydarzenia na bieżąco na facebooku - tutaj!